Translate

piątek, 30 listopada 2012

„Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki ''

Ostatnie 3 dni miałam okazję spędzić w pięknym Budapeszcie.! Chciałabym napisać kilka słów o tym mieście :)
Budapeszt Stolica Węgier, nie bez powodu uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Magiczne miasto, które warto odwiedzić, leży nad rzeką Dunaj, która dzieli go na dwie części prawobrzeżną, pagórkowatą Budę i lewobrzeżny, nizinny Peszt.

Odwiedzając Budapeszt na kilka dni, warto zaopatrzyć się w specjalną kartę turystyczną "Budapest Kártya". Pozwala ona na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej , liczne zniżki do muzeów, centr rozrywki , restauracji, kin . Do Budapesztu wygodnie dolecimy samolotem.
--> jeśli chcesz tanio i szybko dostać się na miejsce to polecam tanie linie lotnicze, gdzie bilet można kupić już za 2 zł !! Ja zapłaciłam za bilety w obie strony 38zł :) 
 Lotnisko położone jest 16 km za miastem, ale świetnie z nim skomunikowane --> dojazd do centrum autobus + metro . Możemy tez wybrać się pociągiem - Budapeszt jest największym i zarazem centralnym punktem krajowej sieci kolejowej. Choć miasto uważane za bezpieczne ( to nie koniecznie jest prawda, lepiej nie chwalić się nowym Iphone na ulicy :) )  lepiej omijamy dzielnicę Erzsébetváros – miejsce nieciekawe, zamieszkiwane przez osoby z nizin społecznych. 

Dla miłośników zakupów na targowiskach, polecam używanie czarodziejskiego hasła : „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki - Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát”. - przetestowane i działa ! 

Miasto jest przepiękne, zabytkowe! Naprawdę POLECAM :)

3 komentarze:

  1. ale klimat! 2 zdjęcie nieziemskie! ;O

    OdpowiedzUsuń
  2. czwarte zdjęcie jest jak z magazynów modowych :) świetne !

    OdpowiedzUsuń